Marley

Systemy rynnowe Marley z PCV

ODKRYJ RYNNY DACHOWE MARLEY

Każdy z nas marzy o ciepłym i suchym domu. W realizacji tego marzenia pomoże Ci system rynien dachowych Marley. System zadba o perfekcyjne odwodnienie dachu, a także zapewni ścianom i fundamentom Twojego domu niezawodną ochronę przed nawet najbardziej intensywnymi opadami deszczu.

Dlaczego warto wybrać system rynien dachowych Marley?

  • Niemiecka jakość – produkt „Made in Germany”.
  • Atrakcyjna cena – rynny dachowe z tworzyw sztucznych to rozwiązania najbardziej korzystne cenowo z dostępnych na rynku.
  • Niezwykła wytrzymałość – tworzywa sztuczne, z których wytwarzamy rynny dachowe, są odporne na uderzenia, niskie i wysokie temperatury, niekorzystne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, dlatego Marley daje na nie aż 10 lat gwarancji!
  • Prosty montaż – rynny dachowe Marley łączy się za pomocą kleju lub na tzw. pióro-wpust, dlatego możesz je zamontować samodzielnie.
  • Nowoczesny design – kształt bezkielichowego systemu rur spustowych z płynnymi przejściami, a także szeroka paleta kolorów zapewniają pełną swobodę przy projektowaniu atrakcyjnych wizualnie rozwiązań dla Twojego domu.
  • Kompleksowa oferta – Marley oferuje kompletne rozwiązania do dachów o dowolnej wielkości lub kształtu, ze specjalnymi narożnikami do wykuszy, lukarn, ogrodów zimowych, itd.
  • Dodatkowe udogodnienia – mamy w ofercie również niezwykle użyteczne dodatki takie jak np.

– zbieracz na wodę deszczową z zabezpieczeniem przed przepełnieniem (zapewnia zbieranie wody za darmo),
– system pióro-wpust zapobiegający niekontrolowanemu wydłużaniu rynny dachowej,
– regulowane haki rynnowe umożliwiające łatwą regulację spadku rynny.

DOPASUJ RYNNY DACHOWE DO SWOJEGO DACHU

kliknij, aby powiększyć

Rynny i odpływy dachowe Marley są dostępne w różnych rozmiarach. To, jaki rozmiar będzie odpowiedni dla Twojego dachu, zależy od jego powierzchni i liczby odpływów.

Jak wyliczyć zalecaną wielkość rynny dla swojego dachu? Sprawdź na prostym przykładzie!

Załóżmy, że masz do odwodnienia dwuspadowy dach domu o długości 15 m i szerokości 10 m. Powierzchnia obrysu domu wynosi zatem 150 m². Jeśli po każdej stronie domu umieścimy jedną rurę spustową, to powierzchnia do odwodnienia wyniesie 75 m². Sprawdzasz w tabeli i już wiesz, że będziesz potrzebował rynny RG 125 Marley i rury spustowej DN 105 Marley po każdej stronie.

Po dodaniu dwóch odpływów (po każdej stronie domu) powierzchnia do odwodnienia zmniejszy się o połowę, do 37,5 m². Ponownie sprawdzasz tabelę i wychodzi, że musisz zamontować po każdej stronie rynnę RG 100 Marley i po dwie rury spustowe DN 75 Marley.

ZNAJDZ RYNNY DACHOWE MARLEY NA SKLEPOWEJ PÓŁCE

System znakowania barwnego ułatwi Ci znalezienie rynien dachowych Marley na sklepowych regałach. Poznaj szczegóły!

Do budynków ogrodowych i weekendowych, garaży i balkonów o powierzchni dachu do 25 m² wybierz:
   Duplex
   Rynna dachowa skrzynkowa
   Półokrągła rynna dachowa RG 75

Do małych dachów i przybudówek domów o powierzchni dachu do 51 m² wybierz:
   Półokrągła rynna dachowa RG 100, 8-częściowa

Do domów jedno- i dwurodzinnych o powierzchni dachu do 100 m² wybierz:
   Półokrągła rynna dachowa RG 125, 7-częściowa